Lights & Control    ul. Lipowa 2 18-106   Turosn Koscielna   woj.Podlaskie Poland
Tel/fax.+48 85 650 5082   mob.+48 506 560 828   email:  info@lights-control
POWERED BY LIGHTS & CONTROL  2010


Kiedy w roku 1879 Tomasz Edison zaświecił pierwsza żarówkę, która paliła się tylko 8 minut nie wiedział wtedy że Jego wynalazek odmieni na zawsze oblicze Naszej Planety!

    Do dnia dzisiejszego wynalazek Edisona pozostał w niezmienionej formie i przetrwał by w tej postaci nastepne stulecia gdyby nie to że posiada wiele wad.
Żarówka tradycyjna posiada niską sprawność energetyczna tzn. moc dostarczona do żarówki w 80% jest zamieniana na ciepło zamiast na światło, średni czas życia takiej żarówki to tylko ok. 1000h
Z tego względu ,,żarówki tradycyjne,, zastępowane są lampami wyładowczymi potocznie zwanymi świetlówkami, które są  pozbawione defektów jej starszej siostry.
   Świetlówki kompaktowe zintegrowane są niewielkie, mają elektroniczny układ zapłonowo-stabilizacyjny znajdujący się w obudowie i mogą bez dodatkowych układów i adapterów być wkręcone w miejsce standardowej żarówki. Żywotność mieści się w zakresie od 6000h do 15000h.
Do poważniejszych wad można zaliczyć cenę, za jaka można kupić markową świetlówkę, czas potrzebny do pełnego zaświecenia i wielu przypadkach brak możliwości regulacji jasności świecenia.


Rewolucja zaczęła się!

    LED - czyli (ang.LIGHT EMITTING DIODE) to półprzewodnik, na którego nie sposób nie natknąć się w życiu codziennym. Jest wszędzie: samochody, sprzęt RTV, AGD, zegarki, zabawki i w wielu innych przedmiotach .
Przygoda z LED zaczyna się w 1962 kiedy wyprodukowano pierwszą diodę w kolorze czerwonym na skale przemysłową, LED’y wtedy stały się bardzo popularne, zastępowały małe żaróweczki i kontrolki. Pojawienie się koleżanek: diody zielonej, żółtej  i w końcu w 1992 oczekiwanego koloru niebieskiego zrewolucjonizowało rynek półprzewodników i oświetlenia. Za pomocą trzech barw podstawowych(czerwony, zielony, niebieski) jest możliwe otrzymanie białej diody LED, dzięki temu LED’y można było zaprzęgnąć do konstrukcji źródeł oświetlenia.
Lampy led to przyszłość w technologii oświetlenia,a ich zalety to:

- Niewielkie rozmiary
- Długi „czas życia” do 50 000h
- Niskie zużycie energii elektrycznej (0,83 do 10 W)
- Wysoka sprawność w stosunku do pobieranej energii
-Trwałość! - Żarówki LED są odporne na wstrząsy termiczne, wibracje i ciągłe włącz/wyłącz, co czyni je idealnym do zastosowań          podlegającym częstym załanczaniom ( garaże, piwnice, korytarze)
-Szeroka temperatura pracy od-40C ° do 185C °
-Brak promieniowania w podczerwieni i ultrafioletowego - doskonałe do użytku na zewnątrz,
(zwykła żarówka emituje światło UV które przyciąga owady)
-Bezpieczeństwo i ochrony środowiska - diody LED nie zawierają rtęci i pozostają chłodne w dotyku w czasie pracy
-W pełni ściemniania - diody LED nie zmieniają odcień koloru, gdy wygaszona w przeciwieństwie do żarówek, które żółkną
-Brak zakłóceń częstotliwości - nie zakłóca sygnałów radiowych i telewizyjnych
-Zakres kolorów - diody LED mogą być produkowane do przedstawienia wszystkich kolorów widma bez filtrów.Lights & Control to doradztwo i projektowanie oświetlenia oparte na wieloletnim doświadczeniu.

Dostarczamy na bazie LED-technologii najnowsze produkty, gotowe rozwiązania w projektowaniu i realizacji oświetlenia
od mieszkań, domów, salonów handlowych, banków, hoteli, restauracji, aż do oświetlenia zewnętrznego.
Staramy się zaoferować szereg oryginalnych i inspirujących rozwiązań w celu estetycznego zwiększenia wizerunku domu i ogrodu. Każdy z naszych projektów ma zadanie kompletnie spełniać i zaspakajać oczekiwania naszych klientów.


Jeżeli planujesz oświetlić dom,ogród,mieszkanie lub zainteresował Cię temat LED
to napisz do nas,
a my skontaktujemy się z Tobą.
JESTEŚ TU :
homesystemy i instalacjeoswietlenie led I